Nakliye işlemleri arasında ofis taşıma en hızlı ve maddi ödemesi en yüklü olan işlemdir. Geniş kapsamlı bir taşıma söz konusudur. Bu yüzden titiz bir çalışma sergileyen profesyonel insanlarla donatılmış bir firma tercih etmeniz önerilir. Firma araştırması gerçekleştirirken her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Özellikle ofis taşıma firmaları arasında sigorta yapan firmaları tercih edebilirsiniz. Ofis eşyalarının küçük ve fazlaca olması daha fazla dikkat gerektirmektedir. Bu yüzden işinde uzman bir ekiple çalışmalısınız.

Şirket taşıma işlemi gerçekleştirmeden önce gerekli tüm hazırlıların yapılması gerekir. Firma ile görüşme sağladığınızda ofisi ziyaret ederek ne kadar eşya olduğunu ve taşıma koşulları hakkında detaylı görüşme yapma olanağına sahip olursunuz. Ofis taşıma İstanbul firması ile görüşme sağlayarak şehir içi ve şehir dışı taşıma işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüm şartlarda anlaşıldıktan sonra şartlara göre müşteri ile sözleşme yapılır. Belirlenen gün ve saatte taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Ofis taşımalarında nakliye işlemi gerçekleştirilmeden önce paketlenecek olan eşyalar gruplara ayrılır. Ofis eşyaları olay kırılabilir oldukları için dikkatli paketleme yapılması gerekir. İstanbul ofis taşıma firmaları herhangi olumsuz duruma karşılık eşyaları sigortalamakta dır. Eşyaların kırılma, hasar görme ya da yıpranma durumlarında sigorta devreye girer. Taşınacak yerin belirtilmesi ile iş yeri taşıma işlemi gerçekleştirilir. Yeni ofis adresine ulaşıldığında eşyaların istenilen yere istenilen şekilde yerleştirilmesi sağlanır. Demonte şeklinde olan eşyaların kurulumu da nakliyat firmasına aittir.